Lekkere, gezonde koeken met cranberries en noten

Op mijn vrije dagen doe ik niets liever dan bakken en receptjes uittesten. Ik hou ervan lekkere dingen te maken en dan nog liefst the kind die je makkelijk en smaakvol een paar dagen kan bewaren.  Ik geniet er echt van om mijn kinderen hun boekentasjes te vullen met zelfgemaakt én verantwoord lekkers.

Ik vond een receptje op een leuke site waarbij ik meteen wat ging freestylen. Sinds kort ben ik nogal fan van lijnzaad. Onze kinderen durven nogal’s klagen van buikpijn en harde stoelgang. Sinds ik her en der wat lijnzaad doorjaag heb ik het gevoel dat de klachten serieus verminderd zijn. Al kan dat ook te maken hebben met de verminderde broodconsumptie. In ieder geval, veel kwaad kan je er niet mee doen. Het is gezond en reinigend en zou goed zijn voor je hart en bloedvaten. Het zijn kleine zaadjes met een nootachtige smaak. Wij voegen ze toe aan onze eierkoeken, havermoutpap en smoothies. Je moet er niet mee overdrijven, maar zo’n drie keer per week verwerk ik ze ergens in, maar in principe mag je 15 tot 45 gram per dag eten.

Maar dus: lekkere koeken. Hier gaan we:

Doen:
100g volkoren speltmeel
50g havermoutvlokken
50 g kokosbloemsuiker
100g gesmolten roomboter (of kokosolie)
30 gram gemengde noten, grof gehakt
15 g sesamzaad
15g lijnzaad
30g “vulling”: hier cranberries, maar kan ook met kokos, gedroogd fruit of andere dingen naar wens
2 tl lucuma (optioneel!)
2 tl kaneel
1tl vanille extract
2 el water
enkel stukjes zeer donkere chocolade

Doen:
Warm de oven voor op 170 graden. Smelt de boter. Neem een grote mengpot en meng: het speltmeel, havermout, kokosbloemsuiker, de noten, de cranberries, bakpoeder, de stukjes chocolade, de zaden, het vanille extract en de lucuma en kaneel. Meng alles door elkaar en giet er vervolgens de gesmolten boter bij. Voeg ook 2 eetlepels water toe en meng tot een stevig deel. Leg een bakmatje (of papier) op de bakplaat en maak bolletjes deeg. Laat wat ruimte tussen de bolletjes en duw ze wat plat. Of zoals Jools zei: “maak er hamburgertjes van”.

Bak ze in een 15-tal minuten, tot ze lekker bruin zijn en redelijk stevig. De exacte baktijd kan ook wat langer zijn, afhankelijk van hoe groot of dik je ze gemaakt hebt. Laat ze afkoelen, als je genoeg geduld hebt en voila! Een verantwoorde, mega lekkere snack staat klaar! Geniet!!IMG_3002  IMG_3004 IMG_3005

 

4 comments

    1. Heb ze nu enkel meteen en dus warm gegeten en toen waren toch lekker hard en krokant. Afgekoeld heb ik ze nog niet geproefd, buiten een klein stukje en wij vonden ze allemaal heerlijk!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *